Prečo viesť knihu jázd?

Ak patríte medzi podnikateľov, ktorí používajú služobné alebo súkromné vozidlo na podnikanie je pre Vás vedenie evidencie jázd výhodné až nutné. Bez tejto evidencie si totiž môžete uplatniť len 80 % nákladov spojených s prevádzkou motorového vozidla. Možno si poviete, že veľa nenajazdíte a tieto „papierovačky“ Vám za to nestoja, omyl! Znížené percento uplatniteľných nákladov sa týka aj samotného nákupu vozidla a to sa už môže vyšplhať na rozdiel v stovkách až tisícoch ušetrených eur.

Ako viesť knihu jázd?

Zákon neurčuje presnú formu ako má kniha jázd vyzerať, no mala by spĺňať určité štandardy. V prvom rade je to zoznam všetkých jázd uskutočnených pre účely podnikania s prejdenou vzdialenosťou a evidenciou tankovaní. Tiež by mala obsahovať sumár prejdených kilometrov za dané obdobie a súčet spotrebovaných pohonných látok. Existuje viacero spôsobov ako na to, historicky mal každý v aute pero a papierové tlačivo. Rovnako sa dá vytvoriť Excel tabuľka a každú jazdu dodatočne zapísať. Už len z čítania Vám je jasné, že to vyžaduje hodiny času každý mesiac, kým zaevidujete všetky jazdy tak, aby sa stav tachometra zhodoval.

Na opačnom spektre sú automatizované systémy, kedy je potrebný zásah do vozidla. Montáž GPS systému s pripojením na internet, ktorý na jednu stranu eviduje jazdy plne automaticky, na druhej strane monitoruje každý Váš pohyb s vozidlom, čo nie je vždy želané. Napriek vysokej cene ani tieto systémy nie sú dokonalé a ak nie sú napojené aj na riadiacu jednotku vozidla, tak stav zaznamenaných kilometrov cez GPS sa postupne vzďaľuje od hodnoty na tachometri. Z času na čas je teda potrebné urobiť ručné korekcie.

Ako funguje e-knihajazd.sk?

E-knihajazd.sk zjednodušuje evidenciu jázd do maximálnej možnej miery za zlomok investície oproti pevne zabudovaným GPS modulom. Manuálne pridávanie jázd, generovanie, ale aj zaznamenanie trasy pomocou GPS v mobile, všetko je možné. Keď navštevujete opakovane niektoré miesta, uložte si ich medzi partnerov a jazdu pridáte dvomi klikmi. Mobilom môžete sledovať Vašu trasu iba v prípadoch, kedy Vám to vyhovuje. Všetko máte pod kontrolou. Štart-Stop-Uložiť a jazda je zaevidovaná.

Čo ak som knihu jázd do teraz neviedol?

Žiadny problém, jazdy si viete zaevidovať aj spätne. Keď Vám chýbajú jazdy za dlhšie obdobie, presne pre tieto prípady máme generátor jázd. Zadajte adresy Vašich obchodných partnerov, tankovania a o zbytok sa postará generátor jázd, ktorý náhodným algoritmom vytvorí Vašu knihu jázd behom sekúnd.

ZJEDNODUŠTE SI EVIDENCIU JÁZD EŠTE DNES!
Začnite zadarmo